SEO forum - SEOgurus
|
![]() |
|
|
LinkBack | Discussietools | Weergave |
|
|||
|
Hallo allemaal,
Ik ben nieuw hier en heb een vraag waar ik mee gemoeid zit. Ik heb 35 verschillende domeinen aangekocht waarvan ik 1 domein als het 'moederschip' beschouw. Vanuit dat ene domein link ik naar alle andere domeinen. VRAAG: Is het beter (SEO-gericht natuurlijk) om van elk domein naar alle andere domeinen te linken of zou ik het beter zo houden dat er enkel van de hoofdsite wordt gelinkt naar alle andere domeinen? Er wordt wel van ieder domein gelinkt naar de hoofdsite. Ik heb me laten vertellen dat dit de SEO-kwaliteit naar onder kan halen? Alvast bedankt voor uw antwoord |
|
|||
|
Heb je ook een website met inhoud op elke domeinnaam staan?
Is de hoofdsite de belangrijkste site of een site waar veel verkeer op komt die je wilt doorgeven aan de andere sites?
__________________
Hoe maak je een website |
|
|||
|
Op elk domein staat inderdaad inhoud (ben nog bezig aan het veranderen van de inhoud op iedere site).
Het zijn "activiteit-gemeente" sites waarvan Slotenmaker Limburg, Snel ter Plaatse in Heel Limburg! de zogezegde hoofdsite is. Deze is eigenlijk minder belangrijk, ik zoek bezoekers die bijvoorbeeld slotenmaker hasselt intypen op google (voor dringende oproepen meestal) en dat ik dan hoog scoor. Voor sommige domeinen heb ik al #1 in Google voor mijn keywords, maar voor de belangrijkste (hasselt,genk,...) nog niet. Wat raad je mij aan? |
|
|||
|
In zo'n kwestie gaat het om de linkflow.
Ik heb even gekeken naar de websites en jouw inkomende links en die van je concurrent op die belangrijkste domeinnamen. Het blijkt dat je concurrent meer tekst heeft dan jouw "belangrijke domeinnaam" en meer links. Als ik jou was zou ik nu werken aan linkbuilding. Het zetten van links naar jouw website. Dat kan je op twee manieren doen. - Links zetten naar je "moederschip" en de linkflow wordt dan verdeeld over de links naar jouw andere pagina's. Voordeel ervan is dat je werkt aan linkbuilding voor alle websites en een (groot) nadeel is dat de linkflow per website erg laag is per link.. (dus je zou veel (waardevolle) links moeten plaatsen.). - De andere manier is het plaatsen van links naar de websites die jij wilt dat ze hoger komen (dus de website van genk en hasselt) De links naar de website hebben dan de "volle waarde", waardoor je sneller resultaten ziet voor de belangrijkste domeinnamen - Vervolgens kan je ervoor kiezen om de domeinnamen naar elkaar door te verwijzen, maar dat betekent dat je heel veel linkflow verdeeld over websites die dat misschien niet nodig hebben (waar je al een nummer 1 positie hebt). - Ik zou dan niet elke website naar elkaar linken, maar groeperen. Bijvoorbeeld alle websites die al een nummer 1 positie hebben linken naar een website die dat niet heeft. Of elke website laten verwijzen naar 1 andere website (waardoor je een soort cirkel maakt (en je moederschip in het midden laat staan (die linkt naar iedereen).
__________________
Hoe maak je een website |
|
|||
|
Citaat:
![]() Op het IM en SEO vlak ben ik ook behoorlijk nieuw, maar wat ik overal lees is dat sites interlinken op dezelfde server/IP een dikke vette No-Go is! Kijk hier: The Importance of Backlinks Voor dit stuk: Citaat:
Gaat ook om een stuk of 10 sites met ongeveer hetzelfde onderwerp. Ze moeten los blijven.Hoe zit het bijvoorbeeld met Squidoo en vergelijkbare sites, is het daar mogelijk om een inhoudelijk artikel te schrijven en dan naar al die 10 sites te linken? Of zit daar een max van zeg; 3 externe links per artikel op? Ik kan daar niks over vinden in hun voorwaarden. |
|
|||
|
Idd Ssmulders. Ik zou het ook niet aanraden om naar iedereen in te linken. Links op dezelfde server/ip zijn ook minder waard dan links van andere ip's. (ook om die linkbom te verkomen) Maar om 1 moederschip te hebben is niet heel erg.
Ik zou gaan voor de tip: De andere manier is het plaatsen van links naar de websites die jij wilt dat ze hoger komen (dus de website van genk en hasselt) De links naar de website hebben dan de "volle waarde", waardoor je sneller resultaten ziet voor de belangrijkste domeinnamen. ander punt: Anders kan ik voor 50 euro een shared hosting pakket kopen met een hoop domeinen en zo relatief goedkoop aan 100 goed geanchorde banklinks komen. .. .... alleen een doorverwijzing van een domeinnaam heeft geen effect op seo.. Hoe zit het bijvoorbeeld met Squidoo en vergelijkbare sites, is het daar mogelijk om een inhoudelijk artikel te schrijven en dan naar al die 10 sites te linken? Of zit daar een max van zeg; 3 externe links per artikel op? Ik kan daar niks over vinden in hun voorwaarden. Artikelen linkbuilding is een effectieve linkbuilding manier. Meestal heb je een max van 3 links. Ook al kan je meer links doen, moet je wel in je gedachte houden, hoe meer externe links je in je artikel hebt, hoe minder waard elk artikel is.
__________________
Hoe maak je een website |
|
|||
|
Bedankt Rbunskoeke en ssmulders, ik ga vandaag de sites aanpassen en proberen wat meer te linken naar mijn prioriteit-domeinen.
Wat ik er uit begrijp is dat de waarde van de links meer gewaardeerd wordt door Google als ze van verschillende IP's komen. Is dit mogelijk als ik bv een paar hostingpaketten aankoop bij verschillende bedrijven, verandert de IP dan? Maar dan starten mijn sites weer helemaal van 0 zeker...?
|









Gaat ook om een stuk of 10 sites met ongeveer hetzelfde onderwerp. Ze moeten los blijven.
Lineaire weergave
